Ziemia

ID: 3661

157 x 103 cm (bez ramy)

technika mieszana/płótno

Datowanie

Reliefowa kompozycja jest ciekawym artystycznym eksperymentem w zakresie struktury i materii dzieła sztuki. Dużych rozmiarów płótno zwraca uwagę mięsistą fakturą o abstrakcyjnej formie. Łakomski początkowo czerpał z koloryzmu, w latach 50. zwrócił się jednak w kierunku geometryzacji. Oferowana praca to jeden z nielicznych przykładów dostępnego na rynku sztuki strukturalnego dzieła artysty.

na odwrocie: - nalepka: "BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH / W KRAKOWIE / Tadeusz Łakomski / …wisko właściciela / Adres właściciela [podany adres] / Tytuł dzieła ZIEMIA [zamazany tekst] / Nr porządkowy zgłoszenia W …[?] B / Technika wykonania mieszana - colage / Wymiary: wys. cm 157 szer. cm 103 / Nr leg. Z. P. A. P. 1347 Cena wg k."; - napis (częściowo czytelny): "t. łakomski ZIEMIA … [?] GŁĄB"; - na krośnie: "T. Łakomski"