Zestaw czterech opowiadań: Rjo Negro Tom I, Rjo Negro II, Mi-ne-szunga, Chingasowie

ID: 3663

13 000 zł

Proweniencja

- dar artysty - kolekcja prywatna, Kraków

format A5

odręcznie opisane na stronach tytułowych, pismo maszynowe, autorskie ilustracje

Unikatowy zestaw dziecięcych opowiadań człowieka legendy: wybitnego dziennikarza muzycznego, tłumacza języka angielskiego, osobowości radiowej. Trylogia opowiada historie wprost wyjęte z amerykańskich westernów. Są więc Indianie i bandyci, sceny pościgów i napadów. Rozbudowane opowieści pełne niespodziewanych zwrotów akcji, historie pobudzające wyobraźnię i bogate słownictwo, budzą podziw także ze względu na wiek młodego literata. Beksiński miał zaledwie dziesięć lat pisząc te historie. Każde z opowiadań jest ponumerowane (nawet do 100 stron), posiada spis treści i barwne ilustracje. Profesjonalizm i wyobraźnia zachwycają. Tego typu kolekcjonerskie perełki, niezwykle osobiste i pochodzące z okresu dzieciństwa to wyjątkowa rzadkość. Wielbiciele talentu i nietuzinkowej osobowości Tomasza Beksińskiego mogą poznać być może jedne z pierwszych poważnych literackich prób przyszłego dziennikarza.

"Rjo Negro Tom I": 77 str.; "Rjo Negro II": 77 str,; "Mi-ne-szunga": 101 str.; "Chingasowie": 85 str.; Stan zachowania: przedarcia papieru