Zaginiony legion

ID: 2107

Proweniencja

kolekcja, prywatna, Polska

100 x 150 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "T. Sętowski"

Datowanie

2020

Jedno z najnowszych dzieł artysty, monumentalne, znakomicie rozwiązane kompozycyjnie. Zachwyca wielość szczegółów, niezwykła wyobraźnia artysty, rozbudowana narracja. Sętowski jako przedstawiciel realizmu magicznego zaprasza w swoich dziełach do rzeczywistości onirycznej, w której swobodnie posługuje się odniesieniami do literatury czy baśni. W kreowanych przez artystę światach można znaleźć inspiracje sztuką baroku czy surrealizmem. Artysta zdobył popularność także za granicą. Swoje dzieła prezentował na wystawach m. in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Belgii, Holandii, Stanach Zjednoczonych czy Francji.

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "„IX – zaginiony legion” / olej, płótno 100 x 150 cm / 2020 / Tomek Sętowski"