46,5 x 57,7 cm
technika mieszana/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "E Rosenstein / 1966"
Datowanie
1966
Subtelne, aluzyjne malarstwo Erny Rosenstein cieszy się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Zachwyca różnorodnością kształtów, linii, motywów, którymi wypełnione są prace artystki. Fantazyjne światy kreowane przez Rosenstein sugerują powiązania jej twórczości z nurtem surrealizmu. Prezentowana monochromatyczna kompozycja z II poł. lat 60., nawiązuje do popularnego w tym okresie w jej pracach tematu natury.
gwasz, tusz?, technika mieszana, papier
Proweniencja:
– kolekcja prywatna, Francja
– kolekcja prywatna, Polska