Wiatr

ID: 1084

46,5 x 57,7 cm

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "E Rosenstein / 1966"

Datowanie

1966

Subtelne, aluzyjne malarstwo Erny Rosenstein cieszy się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Zachwyca różnorodnością kształtów, linii, motywów, którymi wypełnione są prace artystki. Fantazyjne światy kreowane przez Rosenstein sugerują powiązania jej twórczości z nurtem surrealizmu. Prezentowana monochromatyczna kompozycja z II poł. lat 60., nawiązuje do popularnego w tym okresie w jej pracach tematu natury.

gwasz, tusz?, technika mieszana, papier

Proweniencja:

– kolekcja prywatna, Francja

– kolekcja prywatna, Polska