W ogrodzie

ID: 2458

27 x 45,5 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. l. d.: "PODSADECKI"

Datowanie

1959

Powojenna twórczość Kazimierza Podsadeckiego to przede wszystkim martwe natury i pejzaże. Akwarela „W ogrodzie” wpisuje się w tą tematykę. Irena Kossowska podkreśla, że w pracach z tego okresu „ujawniały się wciąż reminiscencje kubizmu i dyscypliny konstruktywistycznej”, a równocześnie „intensywne, nasycone kolory”. Subtelny, letni pejzaż zwraca uwagę mnogością barw. Jest przykładem twórczości artysty z końca lat 50-tych.

dat. p. d.: "9.8.1959"