Tulipan, 2017

ID: 5141

Proweniencja

18 x 13 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany u dołu: "2017 / E. DWURNIK"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "2017 / E. DWURNIK"

Datowanie

2017

Dekoracyjne, o soczystych kolorach kompozycje z kwiatów, stały się kolejnym znakiem rozpoznawczym twórczości artysty. Tulipany wydają się być ulubionymi kwiatami Dwurnika. Pomimo częstego ich powielania, artysta dba o niepowtarzalność każdego pociągnięcia pędzla. Impastowo malowane, gęste warstwy farby dodają pracy przestrzenności.