The Rolling Vallet

ID: 2982

20 x 27 cm w św. p-p.

akwarela, piórko, tusz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "MEISNE®"

Artysta-wizjoner, projektant przemysłowy (m. in. skuteru Osa, aparatu fotograficznego Alfa, samochodów), twórca katedry projektowania form przemysłowych na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wieloletni profesor. Piotr Wojciechowski wspominając artystę pisał: „projektował w sposób głęboki i natchniony – według niego projektując nawet drobny przedmiot, należało mieć pełną wizję przyszłego świata, należało mieć antropologiczny i filozoficzny pogląd na to – jaki jest i jaki powinien być człowiek, dla którego się projektuje”. Meisner współpracował przykładowo z Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu czy Fabryką Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Prace artysty w ubiegłym roku prezentowane były w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu.