Taniec I

ID: 1141

69 x 99 cm

technika mieszana/karton

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "cardona / torrandell / 74"

Datowanie

1974

Prace hiszpańskiego artysty na polskim rynku antykwarycznym są rzadkością. Torrandell studiował literaturę w Barcelonie, zajmował się scenografią, a swoje kompozycje prezentował m. in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy we Włoszech. Figuratywna kompozycja z 1974 roku zwraca uwagę misternie utkaną siatką linii i kształtów. Przedstawiony motyw tańca przywołuje skojarzenia ze słynnym obrazem Henri Matisse’a.