Struktura z kwadratów

ID: 3448

96,5 x 46,4 cm, 50 elementów 8 x 8 cm

akryl, płyta MDF

Sygnatura

sygn. i dat. na krośnie: Jürgen Blum 92

Datowanie

1992

Artysta o fascynującej biografii i charyzmatycznej osobowości. Tworzył w Niemczech i Polsce. Był organizatorem Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, założycielem m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wolnej Akademii Sztuki w Hünfeld. Artystą nowatorskim, poszukującym, dla którego sztuka była specyficzną formą dialogu z odbiorcą. Prace Bluma-Kwiatkowskiego pozostają unikatowe na rynku dzieł sztuki. Prezentowany obiekt to przykład charakterystycznego stylu artysty. Był on autorem m. in. cyklu „Konstelacje energii czasowych”, na który składały się sześciany w kolorze czarnym. Dla Bluma-Kwiatkowskiego symbolizowały rzeczywistość o wielu wymiarach i specyficzną energię.