Shadow

ID: 2156

Proweniencja

41,2 x 46,2 cm w świetle ramy

olej, metal, deska

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Karol Palczak / 2019 r."

wystawiany i reprodukowany w katalogu: "Karol Palczak. Codziennie jeden pożar. Malarstwo", Galeria Śladowski, Kraków 2019, s. 29 (il. barwna).

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom uzyskał w pracowni prof. Janusza Matuszewskiego). Laureat Grand Prix I Krakowskiego Salonu Sztuki (2018), zdobywca prestiżowego Grand Prix 44. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” (2019). Nominowany do Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne (2020). Tworzy kompozycje realistyczne, mocno osadzone w tematyce lokalnej, a jednocześnie o silnym ładunku emocjonalnym. Artysta inspiruje się sztuką dawnych mistrzów.