Seria zimowa XIV

ID: 2770

50 x 50 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. na odwrocie: BUCZEK

Malarstwo Bartka Buczka bliskie jest ujęciu konceptualnemu. Melancholijny obraz „Seria zimowa XIV” przywołuje skojarzenia z zamieraniem i nicością. Krzysztof Siatka zauważył: „jego obrazy utrzymane w dosłownej poetyce, momentami przywodzącej na myśl malarstwo skandynawskie, są jednak głęboko oderwane od rzeczywistości i jej reprezentacji”.