Rosja

ID: 2778

75 x 84,8 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: ROSJA / NORMAN / 2008

Datowanie

2008

Artysta interdyscyplinarny, który wyraźnie zaznacza swoje miejsce w młodej sztuce polskiej. Zajmuje się malarstwem, filmem, sztukami wizualnymi, animacjami 3D. Tworzy na pograniczu sztuk, kreując własny, niepowtarzalny język artystycznej narracji. Prace Normana Leto należą do zbiorów Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie czy Galerii Arsenał w Białymstoku. Prezentowana praca powstała rok po pierwszej indywidualnej wystawie artysty w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym okresie (lata 2007-2009) Leto współpracował z Krystianem Lupą w przygotowaniu spektaklu „Factory 2”, do którego stworzył sekwencje wideo.