Ptak

ID: 6539

90 000 zł

Proweniencja

45 x 30 cm

akryl/karton

Sygnatura

sygn. p. d.: "Olbiński"

na odwrocie nalepki wystawowe Muzeum Narodowego w Kielcach i Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Obraz wystawiany:
"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna":
- Muzeum Narodowe w Kielcach, lipiec–październik 2021.
- Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, grudzień 2021–luty 2022.

Mistrz plakatu, malarz-surrealista uznanie zdobył rozbudowanymi, metaforycznymi obrazami o baśniowej narracji. Niebanalne układy kompozycyjne, brawurowa wyobraźnia, sprawność warsztatowa i swoboda w kreowaniu przestrzeni obrazów, a do tego stylistyka fantastyczno-oniryczna, przyniosły artyście dużą popularność.