45 x 30 cm
akryl/karton
Sygnatura
sygn. p. d.: "Olbiński"
Proweniencja
na odwrocie nalepki wystawowe Muzeum Narodowego w Kielcach i Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Obraz wystawiany:
"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna":
- Muzeum Narodowe w Kielcach, lipiec–październik 2021.
- Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, grudzień 2021–luty 2022.
Mistrz plakatu, malarz-surrealista uznanie zdobył rozbudowanymi, metaforycznymi obrazami o baśniowej narracji. Niebanalne układy kompozycyjne, brawurowa wyobraźnia, sprawność warsztatowa i swoboda w kreowaniu przestrzeni obrazów, a do tego stylistyka fantastyczno-oniryczna, przyniosły artyście dużą popularność.