Przedsiębiorca pogrzebowy - projekt kostiumu

ID: 468

34,2 x 23,8 cm w św. p-p.;

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "T Kantor"

Prezentowany projekt kostiumu teatralnego jest cennym pod względem malarskim i historycznym przykładem działalności artysty na gruncie scenograficznym. Sprawnie malowany, z artystycznym zacięciem i pomysłowością, stanowi ciekawe uzupełnienie dorobku wybitnego twórcy. Kantor przez kilkadziesiąt lat realizował projekty dla teatrów zawodowych. W 1981 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki I stopnia w dziedzinie teatru za twórczość scenograficzną.

napis l. d.: "Przedsiębiorca pogrzebowy"

Proweniencja: