Projekty modowe - zestaw 18 rysunków

ID: 7003

6 000 zł

Proweniencja

33 x 22,5 cm (5 sztuk); 30 x 21 cm (11 sztuk); 32,5 x 21 cm (1 sztuka); 34, 5 x 24, 5 cm (1 sztuka)

technika mieszana, piórko, flamaster, kalka techniczna/papier

część prac sygnowana i datowana

do zestawu dołączone:
- zaproszenia na pokazy mody: Paco Rabanne, Jean Patou, Pierre Cardin, Pierre Balmain, Ted Lapidus, Carven, Jacques Esterel, Nina Ricci, Robert Ricci
- czasopismo „MODA”, Wydawnictwo WATRA, nr 118, 1984 (zawiera reprodukcje projektów artystki)

Malarka, rysowniczka, projektantka. Absolwentka Wydziału Architektury ASP, członek ZPAP, szefowa Działu Mody w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na przełomie lat 60.-70. Współpracowała z Polską Izbą Handlu Zagranicznego, pracowała między innymi dla Mody Polskiej i Telimeny. Jako przedstawicielka Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyjeżdżała na Międzynarodowe Targi Mody do Paryża, Mediolanu. Jej prace stały się świadectwem polskiego wzornictwa lat 50. i 60.