Postać

ID: 2499

41,5 x 29,5 cm

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "W. Damasiewicz / 66 r."

Datowanie

1966

Pracę Witolda Damasiewicza, ze względu na zastosowany motyw, można zaliczyć do charakterystycznych w jego dorobku twórczym. Artysta w latach 50-tych i kolejnych tematem swoich obrazów czynił ludzką postać, często zdeformowaną, karykaturalną. Podkreśla to Słownik Malarzy Polskich, w którym o artyście czytamy: „w przestrzeni obrazu malował fragmenty ludzkich ciał lub też nie dających się zidentyfikować przedmiotów i otaczał je abstrakcyjnymi plamami barwnymi”.