Pejzaż zimowy

ID: 2455

48,8 x 68 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "LESZEK STAŃKO 985 r"

Datowanie

1985

Leszek Stańko był artystą szczególnie rozmiłowanym w górskim pejzażu. W dzieciństwie często przebywał w Zakopanem, gdzie pracownię posiadał jego ojciec Michał, również malarz. Zimowy pejzaż z widokiem na strumień jest przykładem motywu krajobrazowego w dorobku artysty. W pracach Stańki dostrzega się nawiązania do malarstwa pejzażowego Stanisława Gałka czy Stefana Filipkiewicza.