Pejzaż abstrakcyjny

ID: 3649

Proweniencja

38,3 x 52,2 cm w św. p-p.

technika mieszana, papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Dominik 1956"

Datowanie

1956

Obrazy abstrakcyjne bliskie malarstwu informel, można zaobserwować w twórczości Tadeusza Dominika w drugiej połowie lat 50. Niezmiennie ich główną inspiracją pozostawała natura. Dekada ta była istotna również ze względu na aktywność wystawienniczą artysty. W roku powstania „Pejzażu abstrakcyjnego”, Dominik reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji. W 1955 roku brał udział w wystawie w Arsenale.

na odwrocie napisy: KK.153/2/02/02 / wym. 39 x 52,5 cm / KK 10/17 / 600000