Pejzaż 7

ID: 1486

62,2 x 41,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "R. ZIEMSKI"

Ognista czerwień, pomarańcz, plamy chłodnego błękitu, bieli, zieleni – fascynująca mieszanka barw o nieoczywistych kształtach zamkniętych w kompozycji „Pejzaż 7” z 1985 roku. Gęste warstwy olejnej farby i widoczna ekspresja kładzionych plam bliskie są sztuce informel, tak ważnej dla twórczości artysty. Znakomity profesor akademicki zajmował się zagadnieniami barwy i materii dzieła sztuki. W swoich kompozycjach abstrakcyjnych z upodobaniem łączył kontrastowe kolory. W latach 80., kiedy powstała omawiana praca, artysta uczestniczył w wystawach „75 lat warszawskiej ASP”, „Widzenie natury” czy „W hołdzie Witkacemu”.

na odwrocie napis autorski: RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 7 / 62 X 41 / 1985;

na krośnie oznaczenia: 7174/1

Proweniencja: