ID: 3651

Proweniencja

kolekcja prywatna, Wrocław

57,3 x 42 cm w świetle ramy

olej/płyta

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "T. SĘTOWSKI. 86/89"

Datowanie

1989

Tomasz Sętowski jest artystą o niepospolitej wyobraźni. Jego prace posiadają rozpoznawalny, charakterystyczny styl, który wpisuje się w nurt tzw. realizmu magicznego. Fantastyczne postaci, dziwne zwierzęta, mroczne lub bajkowe pejzaże tworzą niezwykły, z pogranicza jawy i snu nastrój obrazu, bliski estetyce surrealizmu. W tej kompozycji zwraca uwagę sprawność warsztatowa młodego artysty, głębia koloru, jego świetlistość. Można ją zaliczyć do jednej z ciekawszych prac artysty z tej dekady dostępnych w ofercie aukcyjnej.

na odwrocie nalepka galeryjna wraz z pieczęcią i opisem pracy: "GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ / Autor TOMASZ SĘTOWSKI / Tytuł „PEJZAŻ” / Technika OLEJ / Format 58 x 43 / Data 1989"