ID: 2925

90,5 x 119,7 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Dominik"

Datowanie

2001

Obrazy Tadeusza Dominika nasycone są kolorami, abstrakcyjnymi kształtami, energią. Artysta tworzył w nurcie polskiego koloryzmu, bliska mu była tematyka przyrody. Fascynacje światem natury przekładał na język wyobraźni, stąd jego pejzaże, choćby ten z 2001 roku, nie mają na celu wiernego odwzorowania kształtów czy kolorów. Stanowią luźną, opartą na emocjach, interpretację.

na odwrocie: - opis pracy: "DOMINIK 2001 / OL. PŁ. 90 X 120 / PEJZAŻ"; - nalepka galeryjna z informacjami o obrazie; - oznaczenia na blejtramie: "K.K. 153/4 02 02 ; 90 / 120"