ID: 1603

17,6 x 48,7 cm w św. p-p.

akwarela, tusz/papier

Sygnatura

sygn. l. d.: "RAJMUND ZIEMSKI"

Proweniencja:

Swoboda i lekkość, z jaką artysta posługiwał się kolorem oraz finezyjne połączenie plam i linii, pozostawiają szerokie pole wyobraźni. Choć początkowo w jego kompozycjach odnajdujemy ślady figuracji, sztuki przedstawieniowej, głównym środkiem artystycznego wyrazu stała się abstrakcja, posługiwanie się metaforą, aluzją. Te niedopowiedzenia, ulotność kształtów i znaczeń nadają dziełom artysty specyficzną poetykę. Rajmund Ziemski interesował się dalekowschodnią kaligrafią. Bliskie mu było malarstwo informel. Działania twórcze pełne ekspresji odnajdujemy na wielu płótnach artysty.