Park

ID: 2094

Proweniencja

40 x 54,5 cm w św. p-p.

akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Dominik 1957" (ołówkiem)

Datowanie

1957

Kompozycję abstrakcyjną z drugiej połowy lat 50. zaliczyć można do typowych dzieł artysty powstałych w tej dekadzie. Ekspresyjne plamy koloru wyrażają inspiracje światem natury. To właśnie malarstwo wrażeniowe, a nie przedstawieniowe, określić można jako ważny wyznacznik twórczości Tadeusza Dominika. Prace artysty są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum w Amsterdamie).