Obraz XXXIX

ID: 3424

149,7 x 119,8 cm

akryl/płótno

Sygnatura

149,7 x 119,8 cm

Datowanie

1990

Urodzony na Wileńszczyźnie, związany z Pomorzem, był nie tylko uznanym w Polsce i za granicą malarzem, ale i pedagogiem, rektorem, cenionym wychowawcą młodych twórców. Począwszy od lat 70. charakterystycznym motywem w malarstwie Władysława Jackiewicza stał się akt. Pozbawiony klasycznej formy, wymykający się realistycznej konwencji, stanowi wyjątkowy przykład postrzegania cielesności. W dorobku Władysława Jackiewicza można odnaleźć także odwołania do koloryzmu, abstrakcji czy kubizmu. O wszechstronności malarza świadczą liczne nagrody, w tym Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz obecność w zbiorach muzealnych.