Obraz XIII

ID: 2820

129,7 x 96,8 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: Jackiewicz

O ciele można subtelnie i wulgarnie. Można naturalistycznie i poetycko. Różnorodność wypowiedzi jest tożsama z nieustającymi poszukiwaniami sposobu przedstawiania ciała i jego istoty. Władysław Jackiewicz – profesor, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, posługując się językiem malarskiej abstrakcji, pokazał kolejną perspektywę patrzenia na ciało. W jego obrazach jest niedopowiedziane, istnieje tylko domyślnie. Delikatnie prowadzone linie stanowią jego zarys, całość tworzona jest w wyobraźni odbiorcy. Artysta nie skupiał się na szczegółach. Istotna jest tajemnica, która kryje się za subtelnymi plamami koloru.

na odwrocie opis: W. JACKIEWICZ XIII/2003 oraz oznaczenia: O/IX/2006" 130 x ?7; 97 x 130 48,-; XIII/2003