Obraz 1762. Wieś Brzegi. Agata-studium

ID: 1918

Proweniencja

kolekcja rodziny artysty

76 x 55,5 cm

olej/płyta

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "DUDA GRACZ · 1762 / 94 ·"

Datowanie

1994

- nalepka autorska z opisem pracy: "DUDA GRACZ / [adres] / WIEŚ BRZEGI / TYTUŁ OBRAZ 1762/AGATA·STUDIUM/ TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 76 x 56 cm / CENA / SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1994/NR KATAL·AUTOR·1762 / UWAGI 1 WERNIKS·XII·1994·";

- oznaczenia: "V"; "4 VIII" [?]

Portret córki malarza to wyjątkowa propozycja dla kolekcjonerów. Tego typu przedstawienia członków najbliższej rodziny są rzadkością wśród dzieł artysty obecnych na rynku antykwarycznym. Finezyjnie i lekko przedstawiona postać młodej dziewczyny usytuowana jest w centralnej części obrazu. Warto zwrócić uwagę na ożywiające kompozycję akcenty turkusu i czerwieni. Szerokie plamy koloru, zarówno w partii tła, jak i samej postaci, wpisują się w charakterystyczną stylistykę Dudy-Gracza.