Niebo i ziemia I

ID: 3767

69 x 49 cm

pastel/papier

Sygnatura

sygn. p. .d: "Leszek Misiak"

Datowanie

1992

Tematyka przyrody, szczególnie nieba i ziemi, jest na stałe wpisana w twórczość Leszka Misiaka. Artysta wielokrotnie powraca do malarskich interpretacji tego motywu. W obrazach artysty często pojawia się pusta przestrzeń, po horyzont rozciągające się pola. Nie ma tutaj sylwetek ludzkich – najważniejsza jest natura, przedstawiona w sposób harmonijny i ciekawy kolorystycznie. Twórczość artysty znajduje się w zbiorach muzealnych w Polsce i poza granicami kraju, np. w Muzeum Narodowym w Krakowie i Szczecinie czy Musee d' Art et d' Histoire we Fryburgu. Prezentowane obrazy Leszka Misiaka pochodzą z początku lat 90. XX wieku.

dat. l. d.: "1992"; napisu dołu: "Niebo i ziemia"; na odwrocie napis: "LESZEK MISIAK / „NIEBO I ZIEMIA” / 1992"