Niebieski portret

ID: 1299

ok. 23,6 x 18,7 cm

akwarela, tusz/papier

Datowanie

1960

Wybitny grafik w swoim dorobku posiadał także prace malarskie. Delikatne, pełne uroku i klasycznej, prostej linii stanowiły często osobiste szkice, rzadko wystawiane publicznie. Prezentowane portrety pomimo oszczędnej formy i gamy kolorystycznej, charakteryzują się sugestywnością przekazu.

napis na odwrocie: JERZY PANEK, 1960, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (Bn ?) (ołówkiem)