Nie lubię tam wracać, 2020

ID: 6619

Proweniencja

16,5 x 27 cm (arkusz)

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Patrycja Piętka 2020" (tuszem)

Datowanie

2020

Malarka, scenografka i twórczyni instalacji, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom o tytule „Vargtimmen/Godzina wilka” realizowany w pracowni prof. Mirosława Sikorskiego obroniła z wyróżnieniem w roku 2022. Studiuje również scenografię, próbując swoich sił w realizacjach studenckich etiud filmowych. W swojej twórczości nawiązuje do nocy jako pory niepokoju i źródła melancholii. Inspiruje ją język filmu, specyfika budowania napięcia za pomocą obrazu. Posługuje się monochromatyczną paletą barw, odnosząc się do estetyki fotografii negatywowej. Artystka czerpie z filozofii i jej twórczość mocno osadzona jest w jednej z podstawowych dyscyplin filozoficznych, badającej właściwości bytu jaką jest metafizyka. W swoich pracach w czuły sposób oddaje emocjonalność natury, malarstwo jest dla niej rodzajem duchowych poszukiwań.