Rysunek nitką

ID: 2698

30,3 x 30,3 cm

technika własna

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: EMILIA BOHDZIEWICZ / „RYSUNEK NITKĄ”1986

Datowanie

1986

Emilia Bohdziewicz to uznana w Polsce i na świecie artystka zajmująca się tkaniną artystyczną. Do jej osiągnięć należy m. in. Grand Prix na Międzynarodowej Wystawie Tkaniny w Kioto w 1987 roku czy medal Centralnego Muzeum Włókiennictwa na 7 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi w 1992 roku. Uczestniczyła przykładowo w Międzynarodowym Biennale Tkaniny w Lozannie i Łodzi, Międzynarodowej Wystawie Miniatury Tkackiej w Londynie i Szombathely. „Rysunek nitką” wpisuje się w charakterystyczne dla artystki obiekty geometryczne łączące haft i rysunek.

na odwrocie fragment pieczęci