Marynarska

ID: 3829

89,6 x 90 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "LM"

Datowanie

2012

Jeden z najciekawszych twórców sztuki najnowszej. Dla artysty miasto to główne źródło artystycznych inspiracji: jego żywiołowość, system komunikacyjny, sieć przecinających się ulic i linii. Znajduje to wyraz w pracach Make it Simple, które oddają klimat miejskiej dżungli. Artysta wystawiał swoje obrazy w Warszawie (m. in. w galerii Zachęta czy w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe). W stolicy ukończył również Akademię Sztuk Pięknych. Miasto to jest dla Maślankiewicza na tyle ważne, że tytuły jego prac bezpośrednio odnoszą się do ulic czy miejsc stolicy.

napis na odwrocie: "LECH MAŚLANKIEWICZ / MARYNARSKA / 2012"