Marilyn

ID: 3816

180 x 80,2 cm

technika mieszana/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Döring"

Urodzony w 1965 roku w Niemczech artysta jest jednym z najważniejszych współczesnych twórców reprezentujących światowy pop art. Porównywany do Andy Warhola, stosujący podobne środki wyrazu i techniki artysta, swoje twórcze inspiracje odnajduje w pop kulturze lat 60. i 70. ubiegłego wieku. W swoich pracach wykorzystuje kultowe postacie tego okresu takie jak m. in. Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, James Bond, John Lennon, Steve McQueen, a nawet Mickey Mouse (Myszka Miki). Reprezentowany i wystawiany jest przez prestiżowe galerie w Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, krajach Beneluxu, USA i Kanadzie.