Let There Be Love

ID: 3480

105 x 105 cm

technika własna, akryl, płyta

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: Sam Havadtoy / 2010

Datowanie

2010

Artysta o węgierskich korzeniach, urodzony w Londynie, przez wiele lat związany z Nowym Jorkiem i tamtejszym środowiskiem artystycznym (m. in. z Yoko Ono, Johnem Lennonem, Davidem Bowie, Andy Warholem, Keithem Haringem). Wpływ na jego twórczość miały zarówno amerykański pop-art, jak i  kulturowa różnorodność Europy Środkowo-Wschodniej. Słynny projektant wnętrz, rzeźbiarz, założyciel Samuel Havadtoy Gallery i Galéria 56, w swoich pracach malarskich poszukuje nowych form wyrazu, łącząc farby akrylowe, tkaniny i grafikę. W subtelnych w formie obrazach, takich jak „Let There Be Love”, artysta umieszcza hasła-manifesty, wzmacniające wartość przekazu.