Kompozycja z kołami podwójnymi

ID: 3453

40,5 x 21,2 cm

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Datowanie

1962

Prezentowana praca powstała w 1962 roku. Nawiązuje do cyklu kół podwójnych tworzonych przez Berdyszaka od 1962 do 1964 roku. Artysta w tym czasie współpracował z Teatrem 5 Stanisława Hebanowskiego i wykonał oprawę plastyczną do sztuki Ingmara Bergmana „Malowidło na drzewie”. Na początku lat 60. powstają pierwsze rzeźby Berdyszaka w metalu.