Kompozycja z kół

ID: 941

12 000 zł

76,2 x 32,5 cm

olej/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "JAN / BER / DYSZ / AK / 1962"

Datowanie

1962

W koncepcji artystycznej Berdyszaka ważną rolę odgrywa przestrzeń i przemiana. Intrygujące wykorzystanie form geometrycznych - często uciętych, wyciętych, niepełnych, ma za zadanie skierowanie uwagi odbiorcy na to, co jest poza ramami obrazu, na (pozorną) pustkę. Wieloznaczność pozostaje jednym z ważniejszych pojęć w terminologii artysty. Prezentowana praca powstała w 1962 roku. Nawiązuje do cyklu kół podwójnych tworzonych przez Berdyszaka od 1962 do 1964 roku.

Proweniencja:

- kolekcja rodziny artysty

- kolekcja prywatna, Poznań