Kompozycja z błękitną smugą, lata 60.

ID: 5189

Proweniencja

zakup od rodziny artysty; kolekcja prywatna, Kraków

40,7 x 26,7 cm w św. p-p.

monotypia

Datowanie

lata 60.

na odwrocie: "JAN ZIEMSKI / monotypia lata 60-te" oraz nalepki

Twórczość Jana Ziemskiego charakteryzowały ciągłe poszukiwania i metamorfozy. Artysta eksperymentował w zakresie materii dzieła sztuki (tworzył tzw. „formury” o reliefowej strukturze),  wykorzystywał formy geometryczne, posługiwał się intensywną kolorystyką, aby w latach 80. ograniczyć paletę do czerni i bieli. Ta różnorodność sprawia, że prace artysty pozostają jednymi z najciekawszych.