Kompozycja kolorowa

ID: 2531

90,5 x 70 cm

olej/płótno

Obraz Jadwigi Maziarskiej zwraca uwagę intensywną czerwienią i ciekawym układem kompozycyjnym. Emanuje ekspresyjnością, żywiołowością przekazu, opartą na nieregularności kształtów i prowadzonych linii. Anna Baranowa podkreśla, że w tym chaosie istnieje harmonia, specyficzny ład. Artystka podejmując rozważania o kosmosie również była przekonana o rządzących nim regułach, jednocześnie pozostając wrażliwą na metafizyczne, często nie dające się zdefiniować doznania. Baranowa zwraca uwagę: „sam proces malowania staje się tym samym kontrolowanym transem, w którym ciało, gest ręki pośredniczy w przekazywaniu tych odczutych „z zewnątrz” i przepuszczonych przez psychikę napięć na płótno”. Ma się wrażenie, że „Kompozycja kolorowa” powstała jako wynik takich szczególnych emocji.

na odwrocie napis: "Jadwiga / Maziarska / 90 cm x 70 cm / Kraków. ul. Mikołajska 8."