Kompozycja abstrakcyjna

ID: 2990

100 x 130 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Lange"

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, znakomity scenograf. Znaczną część artystycznych projektów zrealizował dla Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (przez 36 lat pracy wykonał scenografię do ponad 100 spektakli). Wiesław Lange projektował również dla Teatru Telewizji czy Telewizji Katowice. „Kompozycja abstrakcyjna” pochodzi z lat 60. Akcenty czerwieni na kompozycji przykuwają uwagę odbiorcy i ożywiają stonowaną kolorystykę. Ekspresyjna praca to ciekawy przykład twórczości malarza.