ID: 3657

Proweniencja

40 x 29,6 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "1995 / WŁADYSŁAW / PODRAZIK"

Datowanie

1995

Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”). Artysta aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej. Swoje kompozycje prezentował m. in. podczas „Konfrontacji – Krakowskich Spotkań Artystycznych (2017), ekspozycji  „Teraz Sztuka-Art Now” w Parlamencie Europejskim w Brukseli (2011) czy „Contemporary Polish Art” w La Galerie ALWANE, Bejrut, Liban (2008). Indywidualne wystawy malarza odbyły się przykładowo w Wiedniu, Krakowie i Warszawie.