ID: 2163

Proweniencja

65 x 81 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "ANNA SZPRYNGER / 2021"

Datowanie

2021

Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (praca pod kierunkiem prof. Doroty Grynczel). Laureatka Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles (2013) i zdobywczyni Nagrody Arteonu (2014). Artystka uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach w prestiżowych galeriach i instytucjach kultury. Indywidualne ekspozycje prac malarki miały miejsce przykładowo w Slag Gallery w Nowym Jorku, Galerie Lindner w Wiedniu, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Galerii EL w Elblągu czy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.