Jakie to miasto?

ID: 2506

75 x 77 cm

olej/płótno

Datowanie

2001

Interesująca praca, utrzymana w typowej dla artysty stylistyce, datowana jest na 2001 r. W tym czasie Maciejowski uzyskał dyplom w pracowni plakatu prof. Piotra Kuncego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz został stypendystą koncernu Bayer AG w Leverkusen. Rok później artysta zdobył Paszport „Polityki” w dziedzinie plastyki: „za spostrzegawczość i dowcip oraz nowatorskie wykorzystanie stylistyki mediów reklamy do opisu współczesnych obyczajów polskich”.

Marcin Maciejowski bez wątpienia jest jednym z najoryginalniejszych twórców młodego pokolenia. Charakterystyczne dla jego twórczości jest przenoszenie zdjęć (lub ich fragmentów) z czasopism na płótno, wzbogacanie ich o napisy, niekiedy autorskie komentarze. Tematyka jego obrazów oscyluje wokół mass mediów, sfery informacji i kultury popularnej, ale także problemów społecznych, codzienności, stereotypów i patologii. W jego obrazach daje się wyczuć ironię. Wczesna praca „Jakie to miasto?” jest godną uwagi propozycją dla miłośników artysty.

napis na odwrocie: "„JAKIE TO MIASTO” / MARCIN MACIEJOWSKI / 01 r."