Inwazja III B

ID: 3777

79,5 x 100 cm

olej, akryl/płótno

Datowanie

1992

Artysta - przedstawiciel nurtu abstrakcji geometrycznej, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w procesie twórczym wykorzystuje przestrzenną wyobraźnię i precyzję w budowaniu kompozycji. Jego prace charakteryzują się uporządkowaniem, stosowaniem układów figur, wyrazistością. W obrazie „Inwazja” zwraca uwagę kolorystyczna gra czerni i bieli oraz modelowe dla artysty operowanie figurami przestrzennymi. Praca powstała w 1992 roku. W tym czasie Adam Wsiołkowski uzyskał tytuł profesorski.

napis na odwrocie: "ADAM WSIOŁKOWSKI / „INWAZJA III” B / olej / akryl 80 x 100 cm / 1992 / KRAKÓW"