Hounds of Love II, 2013

ID: 6983

28 000 zł

Proweniencja

46 x 34 cm

kolaż, rysunek/papier

"Pod płaszczykiem emocji", Galeria Szara Kamienica, Kraków 16.10.2021-13.11.2021.

Datowanie

2013

na odwrocie wklejka z opisem: "Agata Kus / Hounds of Love II / 46 x 34 cm / drawing, collage / pen, …[?], photo / 2013" (drukiem)

Do pracy dołączony certyfikat wystawiony przez artystkę.

Zajmuje się rysunkiem, ceramiką i video, ale przede wszystkim malarstwem. Swoje obrazy komponuje jak swoiste kolaże. Eksperymentuje z formą tworząc wycinanki, wklejki, a nawet stosując destrukcję, m.in. poprzez charakterystyczne dziury wypalane w płótnie papierosem. Posługuje się językiem figuratywnym, jednak łączy elementy w nieoczywisty sposób, tworząc wielowątkowe narracje i prowokując widza do interpretacji. Jej obrazy często ilustrują codzienne życie osób z pokolenia milenialsów, wzbogacają je o nowe wątki i zaskakujące konteksty.

Absolwentka i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (w 2012 roku obroniła dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka). Jej obrazy znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Galerii Bunkier Sztuki czy Muzeum Narodowego w Gdańsku.