Golden Mountains, 2019, z cyklu: I still need your love after all that I’ve done

ID: 1542

40 x 50 cm

olej/płótno lniane

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "GOLDEN MOUNTAINS / 2019 / Ł. SUROWIEC"

Praca powstała w lipcu 2019 roku podczas pobytu rezydencyjnego w MuseumsQuartier w Wiedniu. Bodźcem do stworzenia cyklu były społeczno-polityczne działania wokół zmian klimatycznych na świecie. W powstaniu obrazu „Golden Mountains” szczególną rolę odegrały informacje dotyczące precedensowego wyroku argentyńskiego Sądu Najwyższego, który zakazał dalszego wydobywania złota i srebra z lodowców. W wyniku tej decyzji zamknięto ponad czterdzieści kopalń, przedkładając tym samym problemy klimatyczne nad czynniki społeczne i ekonomiczne.

Proweniencja: