110 x 58 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "WŁADYSŁAW PODRAZIK 2018 / „EPIFANIA” / OLEJ - 110 x 58 cm"
Datowanie
2018
Proweniencja
Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”).