Epifania

ID: 499

45 x 30 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "1995 / WŁADYSŁAW / PODRAZIK / ‘EPIFANIA’ / 45 X 30 / OLEJ"

Datowanie

1995

Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński  i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”).

Proweniencja: