Double Sphere

ID: 2526

105 x 150 cm

olej/płótno

Datowanie

2004

Obrazy Pawła Książka odwołują się do świata mediów, reklamy, a także fotografii prasowej i reklamowej, szczególnie amerykańskiej z lat 50-tych. Karol Sienkiewicz charakteryzując jego twórczość zauważa, że artysta „znaczenie buduje przez zmianę kontekstu, dodanie lub ujmowanie napięcia, specyficzne artystyczne spekulacje, kodowanie i dekodowanie.” Jego prace stanowią swoisty komentarz do współczesnego świata, czerpią jak pisze Sienkiewicz, z nauk społecznych, muzyki czy literatury. Obraz „Double Sphere” został namalowany w 2004 roku. Artysta uczestniczył wtedy w wystawach zbiorowych: „Doba romantyzmu” (Kijów, Lwów) oraz „Piękno i efekty malarskie” (Bielsko-Biała, Zielona Góra, Wrocław)

na odwrocie napis: “DOUBLE SPHERE” / OIL, 2004, / P. Książek"