Detective Stories - Cover, 1998

ID: 5233

115 000 zł

Proweniencja

44 x 29 cm

akryl/karton

Sygnatura

sygn. p. d.: "Olbinski"

Obraz wystawiany:

- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, lipiec-październik 2021.

- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, grudzień 2021- luty 2022.

Obraz reprodukowany: "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2021, s. 67.

Datowanie

1998

Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.

Mistrz plakatu, malarz-surrealista uznanie zdobył rozbudowanymi, metaforycznymi obrazami o baśniowej narracji. Niebanalne układy kompozycyjne, brawurowa wyobraźnia, sprawność warsztatowa i swoboda w kreowaniu przestrzeni obrazów, a do tego stylistyka fantastyczno-oniryczna, przyniosły artyście dużą popularność.