44 x 29 cm
akryl/karton
Sygnatura
sygn. p. d.: "Olbinski"
Obraz wystawiany:
- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, lipiec-październik 2021.
- "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, grudzień 2021- luty 2022.
Obraz reprodukowany: "Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2021, s. 67.
Datowanie
1998
Proweniencja
Do pracy dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez artystę.
Mistrz plakatu, malarz-surrealista uznanie zdobył rozbudowanymi, metaforycznymi obrazami o baśniowej narracji. Niebanalne układy kompozycyjne, brawurowa wyobraźnia, sprawność warsztatowa i swoboda w kreowaniu przestrzeni obrazów, a do tego stylistyka fantastyczno-oniryczna, przyniosły artyście dużą popularność.