Decorous Detritus, z cyklu Toxic Paradise

ID: 1916

Proweniencja

kolekcja prywatna, USA

154 x 106,5 x 10 cm

technika własna, mieszana, olej, sklejka, znalezione przedmioty, elementy elektryczne

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "SHALOM"

Shalom Neuman. 40 Years of Fusion Art 1967-2007, Christian Maretti Editore, 2008, s. 47 (il. barwna).

Datowanie

1991

Urodzony w Pradze, mieszkający w Stanach Zjednoczonych artysta, prezentował swoje prace niemal na całym świecie. Wśród instytucji posiadających obiekty Neumana znajdują się tak prestiżowe placówki jak Galeria Narodowa w Pradze, Museum of Modern Art, Carnegie Institute (Pittsburgh, Stany Zjednoczone), czy Museum of Modern Art (Nicea, Francja). Swoją twórczość określa jako „fusion art”. Łączy obraz, dźwięk, przedmioty codziennego użytku, konstruując obiekty odwołujące się do estetyki kiczu. Z wyrzuconych, niepotrzebnych przedmiotów buduje kompozycje skłaniające odbiorcę do nowych interpretacji. Artysta odnosi się do zjawiska konsumpcjonizmu często w zabawnej, lekkiej formie. Unikatowe dzieło z ważnego cyklu „Toxic Paradise”, to jedno z ciekawszych projektów artysty obecnych na polskim rynku sztuki.

na odwrocie: "© REPRODUCTION RIGHTS RESERVED BY ARTIST", kartka z informacjami o ścieżce dźwiękowej oraz inne