Czerń i biel

ID: 2951

79,5 x 90 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "ROY"

Dorobek artystyczny niemieckiego artysty obejmuje m. in. malarstwo, rzeźbę i fotografię. Roy odwołuje się do sztuki konkretnej. Tworzy kompozycje za pomocą rastera punktowego (barwnych kropek, linii), które dają wrażenie przestrzenności i iluzorycznej głębi. „Czerń i biel” pokazuje nieco inne spojrzenie artysty, który tym razem motywem przewodnim uczynił abstrakcję geometryczną. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce i za granicą.